43-450 Ustroń
Słoneczna 11
saturn.eko@wp.pl
+48 694 487 753

Partnerzy

Fosfan

nasz partner

Głównym partnerem naszej Spółki jest producent nawozów rolniczych – firma FOSFAN S.A., której korzenie sięgają XIX w., kiedy dzięki badaniom nad odżywianiem roślin, prowadzonym przez Justusa von Liebiga, zaczęto interesować się związkami chemicznymi mogącymi pomóc rolnikom w zwiększaniu wydajności. Obecnie Fosfan (nazwa obowiązuje od 2003 roku) jest spółką akcyjną z prywatnym, całkowicie krajowym kapitałem. Fosfan jest producentem wieloskładnikowych nawozów rolniczych, wyróżniającym się od pozostałych producentów następującymi cechami:

wysoką jakością produktów
Wszystkie produkowane przez nich nawozy spełniają wysokie kryteria stawiane przez ustawodawstwo unijne oraz mają niezbędne certyfikaty. Najwyższą jakość potwierdza wprowadzony system ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskowego ISO 14001.

 

dynamicznym rozwojem portu
Korzystne położenie firmy z bezpośrednim dostępem do szlaku wodnego Szczecin–Świnoujście sprawia, że działalność portowa rozwija się równie dynamicznie, jak działalność produkcyjna. Dzięki czemu dostawa nawozów drogą wodną jest zapewne wielkim
atutem firmy.

innowacyjnym podejściem
Firma stawia na współpracę z instytucjami z branży chemicznej. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia”. Wdrażając innowacyjne rozwiązania, współpracuje z jednostkami naukowymi i branżą badawczo- rozwojową. Jest również członkiem konsorcjów naukowych.